Наскільки перспективний запуск проєкту з кібербезпеки в Україні?

Перш ніж розглянути перспективи розвитку проєкту в цій сфері, спочатку розберемося, що саме означає поняття “кібербезпека”. Під ним мається на увазі захист цілісності комп’ютерних систем, апаратного та програмного забезпечення, а також інформації від цифрових атак та інших загроз, які можуть виникнути у процесі ведення бізнесу.

Кібербезпека – необхідна умова розвитку інформаційного суспільства

Давно ні для кого не секрет, що весь сучасний світ нерозривно пов’язаний з комп’ютерами та інтернетом. Сюди входять різні сфери життєдіяльності: енергетика, банківський і фінансовий сектор, транспорт, медицина, об’єкти промислової інфраструктури тощо. Більш того, активно почали розвиватися і вже мають велику клієнтську базу необанки – компанії без фізичних відділень.

Водночас щорічно хакери здійснюють дедалі витонченіші атаки на інформаційні ресурси, що значно послаблює довіру до цифрових технологій. Так, основною метою кібератак є отримання доступу до серверів або закритих даних персональних комп’ютерів із їхнім подальшим використанням у вирішенні власних завдань.

Розглянемо декілька ситуацій, пов’язаних із прямою загрозою цифрових атак:

  1. Перехід підприємств до цифрових технологій багаторазово збільшує обсяги даних, що генеруються. Інформація стала найважливішим елементом бізнесу, проте її цінність постійно зростає не тільки для організацій, але й для зловмисників. Тому без надійного підходу щодо забезпечення кібербезпеки хакери можуть легко отримати доступ до комп’ютерної системи та неправомірно використовувати конфіденційні матеріали.
  2. Крім того, велику популярність завоювали “розумні” пристрої та хмарні технології. За неправильного поводження їхнє підключення до системи безпеки може нести певні ризики для людини та її близьких. Особливо це стосується самостійно зібраних установок, які в поєднанні зі слабким захистом мережі піддають будинок мережевим атакам або фізичним нападам.
  3. Навіть звичайне користування інтернетом може нести небезпеку. Головна проблема всіх досліджуваних систем полягає в можливості отримання доступу до особистої інформації користувача через хмарний інтерфейс. Використовуючи спеціальне програмне забезпечення, зламувачу не складе труднощів підібрати логін і пароль до мобільного або веб-інтерфейсу.

Як бачимо, компанії та звичайні користувачі інтернет-послуг стали більш уразливими перед новими загрозами, що, зрозуміло, сприяє актуальності проблеми ефективного забезпечення кібербезпеки.

Заходи запобігання кіберзагроз

Кібербезпека ставить собі за мету організацію збереження даних у кіберсфері шляхом виявлення будь-якої підозрілої активності та її усунення.

Конкретні заходи визначаються за результатами оцінки ризиків підприємства та в рамках планування дій щодо підвищення безпеки його активів. Здебільшого застосовується ряд базових прийомів, спрямованих на забезпечення безпеки додатків, серверів і кінцевих користувачів, а також на захист від атак методами соціальної інженерії.

Основними завданнями кібербезпеки для громадян, бізнесу та держави вважаються:

  • доступність,
  • цілісність (що включає автентичність),
  • конфіденційність.

Запуск перспективного проєкту у сфері кібербезпеки

В Україні проблема захисту даних стоїть особливо гостро насамперед через слабку нормативно-правову базу, а також інформованість про кіберзагрози та їхні наслідки. Фактично на сьогодні відсутній сформульований і закріплений цілісний підхід до національної проблематики кібербезпеки. Саме тому одним із чинників, що стримує розвиток ринку, є гостра нестача фахівців у цьому напрямку.

Згідно з аналітичними дослідженнями, ситуація, що склалася, сприяє підвищенню попиту на послуги приватних підприємств, які надають захист від кібератак. Стрімке зростання звернень пояснюється також високим попитом напрямків ринку IТ. Це пов’язано з необхідністю забезпечення безпеки під час виходу компанії на закордонні ринки та бажанням замовників бути впевненими в інформаційному захисті свого бізнесу.

Аналізуючи обставини у сфері кібербезпеки, бачимо, що ця ніша має всі умови для запуску нового проєкту. І все ж для його успішної реалізації важливо заручитися підтримкою фахівців із досвідом розробки детального бізнес-плану. За допомогою залученої команди аналітиків, фінансових експертів і кваліфікованих маркетологів можливо проаналізувати всі наявні ризики та перспективи, щоб вже на старті прийняти вірні основоположні рішення.

Для отримання консультації зв'яжіться з нами, використовуючи розділ

ПРАЦЮЄМО ЗА СТАНДАРТАМИ