Бізнес-план – перший крок на шляху до успіху

Сьогодні на тему бізнес-планування можна знайти чимало інформації. Попри це розібратися з усіма його особливостями буває непросто. Цей матеріал стане корисним для тих, кому найближчим часом буде потрібна розробка бізнес-плану. Експерти компанії Impulse Consulting висвітлюють основні моменти, на які в першу чергу слід звернути увагу.

Все про якісний бізнес-план – детально та доступно

Будь-який проєкт повинен пройти ретельну підготовку перед запуском. І найважливішим етапом на старті є детальне планування, опрацювання бюджету, а також прорахунок можливих питань.

Почнемо з визначення того, в якій ситуації може знадобитися бізнес-план. Розробка цього документа потрібна у трьох найбільш поширених випадках:

 • За запитом інвестора або партнера
  Інвестори завжди хочуть знати, що їхні гроші потраплять в руки надійного підприємця. Тому для налагодження співпраці потрібно мати переконливий документ, в якому відображено інформацію про проєкт. Бізнес-план допомагає підкріпити власну експертизу і продемонструвати перспективність майбутньої угоди. Завдяки йому партнерам легше зрозуміти, шляхом яких активностей відбудеться повернення вкладених коштів, а інвесторам – оцінити можливі ризики й терміни окупності.
 • Для надання в банку
  Різні банки та фінансові установи мають відмінності у вимогах щодо структури будь-якого проєкту. Щоб підвищити його ефективність і збільшити шанси на отримання кредиту, підприємцю важливо використовувати правильну фінансову модель, спираючись лише на перевірені дані. Як правило, в цьому випадку на допомогу приходять експерти консалтингового агентства. Вони володіють актуальною інформацією про запити конкретного банку, з огляду на це розраховують капітальні та операційні витрати, фінансові показники, а також продаж, дохід і маркетинг. Все це значно збільшує ймовірність фінансування.
 • Для особистого планування
  Дуже часто підприємець має багато ідей щодо свого проєкту, проте не завжди виходить грамотно викласти їх на папері. Бізнес-план допомагає структурувати бізнес-процеси, навести лад у думках і діях, внести визначеність у подальший розвиток.

Інакше кажучи, правильно складений бізнес-план необхідний для того, щоб дати оцінку інвестиційним перспективам, залучити ділових партнерів і отримати банківський кредит на розвиток підприємства. З ним здійснюється оптимізація проєкту та всього управління.

Стосовно основної структури, якісний бізнес-план має приблизно такий зміст:

 1. Резюме проєкту
 2. Опис проєкту
 3. Інформація про основних учасників проєкту
 4. Опис послуг/продуктів
 5. Маркетинговий план
 6. Організаційний план
 7. Інвестиційний план
 8. Аналіз ресурсів
 9. Фінансовий план
 10. Оцінка ефективності проєкту
 11. Узагальнені оцінки та висновки

Попередня підготовка інформації

Звертаючись до консалтингової компанії за послугою розробки бізнес-плану, необхідно зібрати певну інформацію для ознайомлення з проєктом. Її подає сам ініціатор, оскільки саме він має всі дані про масштаб і особливості свого підприємства.

Частина наданого матеріалу входитиме до головної фінансової документації, тому важливо, щоб інформація була місткою, об’єктивною та актуальною. Вона може подаватися в будь-якому зручному вигляді, але для полегшення діалогу з консультантом і оперативного отримання грамотного бізнес-плану рекомендуємо викласти все максимально змістовно, скориставшись готовим брифом:

 1. Концепція створення підприємства (вказати місце розташування, запланову назву організації, вид продукції, що виробляється, чи наданих послуг).
 2. Обсяги виробництва (назвати передбачуваний рівень виробництва в рік).
 3. Етап розвитку (описати, на якій стадії реалізації знаходиться бізнес – стосується як запланованого, так і чинного).
 4. Мета створення бізнес-плану (повідомити про намір використання майбутнього документа, вказавши конкретний запит).
 5. Вартість реалізації (дати оцінку бізнесу в грошовому еквіваленті – інвестиції/банківські кредити/капітал акціонерів).
 6. Кадрова структура (назвати передбачувану кількість співробітників, вказавши кваліфікацію).
 7. Необхідне обладнання (описати деталі техпроцесу, кількість установок, їхню вартість і кошти на закупівлю).
 8. Проєкт будівництва (надати дані про площі – розмір, вартість робіт, план облаштування).
 9. Маркетинговий аналіз (крім короткого огляду ринку, який включено у бізнес-план, є можливість додатково запросити більш глибинне дослідження ринку).
 10. Дозвільна документація (вказати наявність всіх висновків від уповноважених органів).

Крім того, важливо врахувати, що складання бізнес-плану для різних сфер діяльності має свої особливості. Тому фахівці консалтингової компанії можуть запросити додаткові відомості.

Професійний підхід

Ну й наостанок порада. Провести аналіз бізнесу якісно, а головне – правильно, можуть далеко не всі. Щоб не помилитися у виборі ідеї, коректно все розрахувати та успішно запустити прибутковий проєкт, важливо звернутися за послугою до кваліфікованих експертів.

Переконатися у професіоналізмі консалтингової компанії можна, звернувши увагу на її досвід у цій сфері: ознайомтеся з портфоліо успішних бізнес-проєктів і позитивними відгуками клієнтів, а також обов’язково перевірте якість консультування.

Для отримання консультації зв'яжіться з нами, використовуючи розділ

ПРАЦЮЄМО ЗА СТАНДАРТАМИ