Послуги складської логістики – перспективна сфера для інвесторів

Вивчаючи стан ринку логістики та складських послуг в Україні, чітко видно, що цей напрямок є досить привабливим для бізнесу та вкладання коштів. Підставою для висновку стали результати численних досліджень сегмента з урахуванням провідних операторів.

Так, за останні кілька років українськими експертами аналізувалися дані в динаміці:

  • визначено в загальному обсязі цілі та завдання логістики складів;
  • виявлено основні тенденції розвитку розглянутих послуг;
  • дана оцінка потенційних споживачів складської нерухомості;
  • розраховано частки категорій складів і їхній розподіл по регіонах;
  • спрогнозовано розвиток ринку на найближчі декілька років;
  • знайдено фактори, що впливають на процес ринкового формування;
  • складено матрицю клієнтів, зокрема потенційних.

Деталізація відбувалася з акцентом на основні переваги та якість послуг наявних підприємств. Крім того, до уваги брався і фінансовий аспект.

Про що нам каже аналітика?

Інтенсивність і вектор розвитку складської логістики як бізнесу знаходиться в тісній залежності від трьох чинників:

  1. розширення оптово-роздрібної торгівлі,
  2. приходу нових компаній на локальний ринок,
  3. просування інтернет-торгівлі.

Попри впровадження карантинних заходів у рамках боротьби з пандемією COVID-19, попит на логістичні послуги знову починає відновлюватися. Цьому посприяла адаптація пропозицій до нових умов, а також збереження темпів приросту в окремих сегментах.

Сьогодні особлива потреба відчувається в сучасних складських приміщеннях, особливо класу А. Реагуючи на підвищення попиту і платоспроможності орендарів, оператори ринку стрімко розширюють свої площі. Однак зроблених зусиль недостатньо через показники торгівлі, що поступово нарощуються.

Основними споживачами послуг складської логістики виступають компанії-виробники, ритейлери та дистриб’ютори. Причому дослідження виробничого сектора показали, що з великим відривом першість несуть підприємства, які постачають харчові продукти, одяг і тютюнові вироби.

Лідерами серед українських компаній в основному експлуатуються склади класу А, В, В +, переважна більшість яких розташована в Київській, Черкаській і Харківській областях. Водночас простежується тенденція стабільного збільшення загальної площі складів у Дніпрі та Львові.

Інвестиційна привабливість

Говорячи про перспективні напрями логістичного ринку в Україні, зазначимо, що складські комплекси належать до нерухомості комерційного типу. Оскільки прибутковість об’єкта залежить від ряду складно прогнозованих зовнішніх чинників, то фінансове вкладення в будівництво нових складів розглядається багатьма інвесторами як венчурна угода.

Основний показник, що насамперед цікавить потенційних вкладників, – це прибутковість. Виходячи з проведеного аналізу ринку, оптимальним варіантом для первинних інвестицій стане напрямок, котрий має значний потенціал. Сюди належать склади всіх класів А і В + (за умови вибору вдалого місця розташування їхня окупність у середньому складе до 10 років).

Пріоритетне зростання зараз помітне в частині складів для структур, які просувають фулфілмент. Наразі такі логістичні об’єкти вважаються тими, що найбільш швидко розвиваються в Україні. Також усе активніше використовується метод BTS – зведення або модернізація складського приміщення під власний бізнес, з огляду на його конкретні потреби, вимоги та особливості. Як правило, сучасний механізм поширено серед великих компаній і дозволяє їм оптимізувати логістичні процеси.

Для отримання консультації зв'яжіться з нами, використовуючи розділ

ПРАЦЮЄМО ЗА СТАНДАРТАМИ