Виробництво пелети: високий прибуток за мінімальних інвестицій

Головним завданням у паливній промисловості завжди був пошук шляхів отримання екологічно чистого продукту. Водночас акцент ставився на його якість, невисоку вартість, а також ефективність.

Наприкінці ХХ століття дослідження в галузі біоенергетики та енергоощадження дозволили винайти новий вид твердого палива, що видобувається з сировини природного походження. Крім своєї високої екологічності, цей енергоносій виявився до того ж економічно вигідним.

Пелета як альтернативне джерело тепла та енергії

Сьогодні пелети вважаються одним із найбільш актуальних варіантів альтернативного палива. Гранули отримують з відходів деревообробної промисловості та різних матеріалів: деревини, соломи, торфу й інших.

Існує два види пелет – промислові та побутові. Твердопаливні гранули переважно використовуються в енергетиці, на великих електростанціях, у районних котельнях, на виробничих підприємствах, у котлах і камінах приватного сектора.

Разом із тим ринок, що розглядається, охоплює все більше споживчих сфер. Так, останнім часом пелета задіюється на вантажних автомобілях замість рідкого палива.

Як бачимо, обсяги споживання пелети для приватних, муніципальних і промислових споживачів мають тенденцію до збільшення, відповідно розширюється і коло відходів, із яких отримують паливні гранули.

Сприятливі умови для реалізації бізнес-ідеї

За часів енергетичної кризи енергоресурси мають особливо великий попит. А якщо взяти до уваги той факт, що нафта і газ постійно дорожчають, то попит на пелетне біопаливо ймовірно зростатиме.

Виходячи з аналітичних досліджень ринку і позитивних прогнозів, бізнес у цій галузі має хороші шанси на успішний запуск. Завданням такого проєкту є організація підприємства з виробництва пелет.

Безсумнівно, бізнес, пов’язаний з виготовленням пелет, має гостру актуальність і стратегічну важливість. Особливо враховуючи, що відходи переробляються в екологічне паливо. Крім того, діяльність подібного підприємства приносить гарний прибуток (навіть при вирахуванні всіх витрат на електроенергію, зарплати співробітникам, пакування, транспорт) і одночасно вимагає невеликих початкових вкладень.

Виділяється кілька головних критеріїв, за якими ця технологія перероблення відходів перевершує інші:

  • відносно невисока собівартість і простота в обслуговуванні обладнання;
  • мінімальна кількість персоналу для його експлуатації;
  • нескладний технологічний процес;
  • можливість перероблення матеріалів різних розмірів.

Відкриття заводу з виробництва пелети

Насамперед важливо досконально дослідити технологію виробництва, яка складається з шести етапів:

  1. Попереднє подрібнення
  2. Сушка
  3. Повторне подрібнення
  4. Гранулювання
  5. Охолодження та просіювання
  6. Фасування

Попри те, що технологія досить проста, існує перелік нюансів, пов’язаних із процесами та режимами роботи обладнання, якістю одержуваних гранул, належним пакуванням.

На заводі можна виробляти паливні пелети з різними характеристиками зі всіляких видів сировини – деревної тирси, стружки, кори, соломи, лушпиння соняшника, сухих стебел кукурудзи тощо. До уваги слід прийняти й особливості матеріалу: вологість, зольність, вміст хімічних сполук, розмір фракції, енергетичну цінність, придатність для гранулювання та вартість. Отже, необхідно мати комплексний технічний проєкт лінії, пристосованої під певний матеріал.

Перед запуском такий бізнес-проєкт вимагає ретельної підготовки. Частиною найважливішого етапу на старті власної справи є продумування деталей, опрацювання бюджету та прорахунок можливих ризиків. Щоб грамотно все розрахувати і запустити прибуткове підприємство, рекомендуємо звернутися за послугами написання бізнес-плану до фахівців.

Для отримання консультації зв'яжіться з нами, використовуючи розділ

ПРАЦЮЄМО ЗА СТАНДАРТАМИ