Законно та прибутково: будуємо бізнес на коноплях

Не секрет, що для лікування певних хвороб або усунення їхніх симптомів у світі активно використовуються коноплі та канабіноїди. Все більший попит канабіс має завдяки широким можливостям медичного застосування і невисокій вартості у порівнянні з класичними болезаспокійливими препаратами.

Попри те, що ВООЗ досі не визнав його ефективності, багато компаній розширюють виробництво цієї культури, нарощуючи обсяги продажів. Так, у найближче десятиліття прогнозується стрімке зростання світового ринку канабісу.

Відсутність загального закону про медичний канабіс не дозволяє країнам стандартизувати вимоги до такої продукції та використовувати свій експортний потенціал. Тому виробники змушені орієнтуватися на локальні ринки збуту, беручи до уваги відмінності у споживчій поведінці та особливості місцевого законодавства.

У країнах, де виробництво конопель легалізовано в лікувальних цілях, на ринку канабісу виділяється 5 напрямків діяльності:

  • Розсадне відділення (розплідник), де вивчається генетика культури, виводяться потрібні сорти і здійснюється їхнє постачання на ферми.
  • Ферма – відповідальна за вирощування конопель, а також збір готової продукції.
  • Завод, де відбувається переробка рослини та виробництво медичних препаратів.
  • Торговий дім – зберігання і поширення продукції в місцеві аптеки та на експорт.
  • Аптека – здійснює продаж препаратів з канабісу кінцевим споживачам.

Ситуація з канабісом в Україні

Експерти Impulse Consulting провели аналіз ринку медичного канабісу в Україні через призму глибинного дослідження багатьох світових країн – виробників і споживачів цього товару, беручи до уваги їхню цінову політику і форму випуску продукції. Проєкт містить детальну оцінку потенціалу для налагодження виробництва в цьому сегменті з урахуванням різних сценаріїв подальшого розвитку ринку в країні та можливого впливу законодавства на нього.

Детальна аналітика ринку дозволила виділити ключові напрями та проблеми, з якими може зіткнутися потенційний підприємець у майбутньому. Крім того, в аналітичному дослідженні ми зробили детальний розрахунок місткості ринку, ґрунтуючись на різних факторах, зокрема динаміку даних щодо захворюваності, особливостей сприйняття продукту, а також інших змінних, що мають рішучий вплив на потенційний обсяг споживання. Була дана оцінка ступеня привабливості галузі, описано ризики та перешкоди входу на ринок.

У разі легалізації медичного канабісу найближчими роками прогнозуються досить непогані перспективи для підприємництва в цьому напрямку. Успішно запустити проєкт і незабаром стати конкурентоспроможним гравцем на ринку дозволить розробка якісної стратегії у вигляді бізнес-плану.

Для отримання консультації зв'яжіться з нами, використовуючи розділ

ПРАЦЮЄМО ЗА СТАНДАРТАМИ